Čo ma naučila Včielka Maja

Včielka Maja rieši svoje každodenné malé problémy v rozprávke, ktorú sme pozerali asi všetci, keď sme boli malí. Málokto si však uvedomuje príbeh, ktorý je skrytý za jej každodennými starosťami. Neunikol mi jej skrytý obsah.... čítať ďalej »

Moja príroda vo mne

Aj keď by som veľmi chcela, nebola mi podarovaná vlastnosť mať všetko dopredu dôsledne zrátané, naplánované a vykalkulované. Hovorím si, kde robím chybu, že nie som taká 'súčasná', úspešná žena s dobre zabehnutou kariérou?!... čítať ďalej »

Krava na reťazi

Na jednej prednáške o meditácii som si raz ako poslucháčka uvedomila, že rozprávanie o tom, že myslenie škodí, ako máme rozvíjať bdelosť, v nás začiatočníkoch môže podnecovať sklon vytvárať voči myšlienkam odpor. Snažíme sa udržať myseľ bdelú násilím... čítať ďalej »

Koncept slobodnej vôle

Pokroky v neurovede dovolili vedcom nazrieť do fungovania ľudského mozgu a to samozrejme prinieslo zaujímavé možnosti skúmania. Vedci skúmajú zmysly, emócie, alebo dokonca hľadali miesta, kde vzniká vedomie. Dovolili si aj pozrieť sa podrobnejšie na... čítať ďalej »

Muži vs. ženy

Muži sú pre mňa samostatná žijúca entita na tejto planéte, a dosť závisí na tom, či k nim máte správne ovládače, ktoré sú kompatibilné s vašim software. A či je možné ich aktualizovať. Ja keď môjmu chlapovi vytknem, že si ma nevšíma, on mi ... čítať ďalej »

Elektródy šťastia

V 60. rokoch minulého storočia vykonali vedci výskum na potkanoch, v ktorom im implantovali hlboko do mozgu elektródy, ktoré po stlačení príslušnej páčky vyvolali u nich pocity šťastia. Následne skúmali ich správanie. Potkany boli schopné uprednostniť pocit šťastia pred potrebou jedla... čítať ďalej »

Mojich 6 zásad na duchovnej ceste

V určitej zabetónovanej vlastnej realite sa nachádzame všetci. Je to svet, ako sme si ho zvykli vidieť. Ak ale smerujeme k niečomu, čo nás prevyšuje... čítať ďalej »

1 2